[O2FL] Głośniki w tylnych drzwiach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • korzenip
    odpowiedział(a)
    Uzbrojenie słupka w kostki to koszt 40 zł w ASO 15 zł koszt wtyczek i 11 zł przewód z polotem. Przy takich kosztach warto zrobić to jak fabryka

    Zostaw komentarz:


  • patryk23
    odpowiedział(a)
    Pociągnąć całe kable z lekkim naddatkiem w okolicy przepustu (na zaś jak może dojdą kostki) , Co do zwrotnicy to w miejscu gdize jest sterownik drzwi i silnik jest sporo miejsca na upchnięcie.

    Zostaw komentarz:


  • cichy
    odpowiedział(a)
    Witam, a robił ktoś może głośniki z tyłu bez uzbrajania drzwi/słupka w kostki? Chodzi mi o jakieś sensowne przeciągnięcie kabla prosto do radia?
    Również podpinam się pod powyższe pytanie, czy jest miejsce w drzwiach aby zamontować tam zwrotnicę?

    Pozdrawiam

    Zostaw komentarz:


  • korzenip
    odpowiedział(a)
    Dobry wieczór. Panowie mam pytanie. Chciałbym wymienić sobie głośniki w Skoda Octavia 2 FL Mint. Znalazłam to co mnie interesuje firma JBL. Pytanie czy w każdych drzwiach muszę zakładać zwrotnice ponieważ w komplecie na tył i przód są po dwie.

    Zostaw komentarz:


  • xerxes1212
    odpowiedział(a)
    Witam
    A ja chciałbym, może ktoś by doradził jak zamontować głośniki wysokotonowe-syczki do przednich drzwi, które są większe od ory w octavii2 - głośniki to morel tempo ultra 602. Próbowałem też montowac w otwory w drzwiach w okolicach ory syczka, ale po montazu koliduje mi z przełącznikiem lusterek itp. Jakieś pomysły? Dzięki


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Zostaw komentarz:


  • koleś
    odpowiedział(a)
    Ta z różowym do słupka 1Z0 972 734
    Ta druga od strony drzwi 1Z0 972 724

    Zostaw komentarz:


  • dawcio
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
    Proszę bardzo:
    podziekował,a znasz ich numer?

    Zostaw komentarz:


  • koleś
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
    ktoś może wrzucić foto jak wygląda
    Proszę bardzo:

    Zostaw komentarz:


  • dawcio
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
    Jak nie ma szyb elektrycznych to trzeba kupić wtyczki do ramki w słupku.
    ktoś może wrzucić foto jak wygląda
    Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
    wtyczki do ramki w słupku.

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    i co?

    Zostaw komentarz:


  • HAKSIU
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
    sygnałowe z jednej kostki, a prąd z drugiej kostki ?! o co kaman?
    do każdych drzwi idą tylko 2 przewody głośnikowe, nic więcej
    w tylnych drzwiach jest to zawsze pin 3 i 4 wtyczki 8 pinowej czarnej
    Dzięki za sprostowanie....podłączam...

    Zostaw komentarz:


  • koleś
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez HAKSIU Zobacz wpis
    ...mogę się mylić...
    Mylisz się.

    Jak napisał Krzysiek, z radia idą dwa kabelki na lewą stronę i dwa na prawą. Przekrój 1 mm lub 1,5 mm.

    Zamieszczone przez mackowski Zobacz wpis
    czy takowa instalacja do tylnych głośników jest już podciągnięta..?
    Nie jest. Szybciej będzie jak wyjmiesz radio i zobaczysz ile przewodów wychodzi z brązowej wtyczki w złączu Qadlock. 4 to tylko przód a 8 to przód i tył.



    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    sygnałowe z jednej kostki, a prąd z drugiej kostki ?! o co kaman?
    do każdych drzwi idą tylko 2 przewody głośnikowe, nic więcej
    w tylnych drzwiach jest to zawsze pin 3 i 4 wtyczki 8 pinowej czarnej

    Zostaw komentarz:


  • mackowski
    odpowiedział(a)
    Panowie, a czy mógłby ktoś potwierdzić ile przewodów powinno być wpiętych w tylne drzwi? Chodzi mi o to, aby nie demontować tapicerki drzwi tylko sprawdzić czy instalacja jest podciągnięta pod głośniki. Przy otwartych drzwiach trzeba zdemontować osłonę przewodów / przelotkę wchodzącą do drzwi.
    U siebie mam ori Columbusa, ale nie mam głośników na tyle i nie mam elektrycznych szyb, więc może po ilości przewodów dojdziemy czy takowa instalacja do tylnych głośników jest już podciągnięta..? Byłbym wdzięczny za pomoc.

    Zostaw komentarz:


  • HAKSIU
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
    Trzeba podłączyć po numerach pinów.

    Te kabelki ze zdjęć nie wyglądają na głośnikowe. Zrób zdjęcia całej wiązki.

    Jak masz całe wiązki drzwi to możesz z nich wypruć wiązkę głośników. Ona jest tylko taśmą połączona z reszta kabelków. Odplącz taśmę.
    podejrzewam że to są sygnałowe przewody do radia, a prąd głośniki mają z drugiej kostki...tak to widzę....mogę się mylić....faktycznie w wiązce do słupka B są przewody głośnikowe (grubsze) i giną gdzieś pod peszlem, w kostce ich nie widać...

    Zostaw komentarz:


  • HAKSIU
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
    tak, według schematu weryfikujesz piny/kolory
    http://www.serwkom.com.pl/octavia/in...diowa_O2FL.pdf
    Dzięki za schemat...ale noga jestem z elektryki...dużo mi to nie podpowiada...Miałbyś czas żeby to zweryfikować fizycznie?

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    tak, według schematu weryfikujesz piny/kolory

    Zostaw komentarz:


  • koleś
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez HAKSIU Zobacz wpis
    za wuja nie wiem który ma polecieć jako + i -
    Trzeba podłączyć po numerach pinów.

    Te kabelki ze zdjęć nie wyglądają na głośnikowe. Zrób zdjęcia całej wiązki.

    Jak masz całe wiązki drzwi to możesz z nich wypruć wiązkę głośników. Ona jest tylko taśmą połączona z reszta kabelków. Odplącz taśmę.
    Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.

    Zostaw komentarz:


  • HAKSIU
    odpowiedział(a)
    Rozwiązałem to jednak inaczej...dostałem z innej Octavi chyba wszystko co potrzebne, tzn głośniki góra/dół, całą wiązkę drzwi tylnych z kostkami do słupka B i okablowanie z wtyczką od słupka B do radia...ale ....tam jest sześć przewodów....za wuja nie wiem który ma polecieć jako + i - do mojego Bolero...do tego z prawej i lewej strony wiązki mają różne kolory kabli, powtarza się brązowy...albo nie dopatrzyłem innych powiązań....
    Załączone pliki

    Zostaw komentarz:


  • koleś
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez HAKSIU Zobacz wpis
    Piny pod głośniki do Radia to męskie ISO?
    Takie:

    Zostaw komentarz:


  • HAKSIU
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez georgg Zobacz wpis
    Niestety ale musisz ciągnąć od radia.
    Piny pod głośniki do Radia to męskie ISO?

    Zostaw komentarz:


  • HAKSIU
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez waldek73 Zobacz wpis
    jeżeli oryginał to potrzebujesz ułożyć przewody pomiędzy radiem i słupkami B następnie słupek B - głośniki to wszystko x2 (strona P i L) długości musisz sobie sam zmierzyć
    głośniki 1Z0035411C 2 szt
    gwizdki 1Z0035411P 2szt - gwizdki są razem z wtyczkami
    wtyczki:
    4D0972704 x2 - głośniki
    3B0972712 wtyczki do gwizdków (instalacja w drzwiach) x 2
    1Z0972734 i 1z0972724 słupek B x2 (są to dwuczęściowe kostki)
    piny do wtyczek ale nie pamiętam numerów
    nity do głośników 8 szt.
    opaski
    Witam . Podpowiesz jakie piny podchodzą do radia? Wszystko już mam, poza tymi pinami do kostki radia...męskie,żeńskie, do kostki mini iso czy quadlock? z elektryki specem nie jestem :P
    Ostatnio edytowany przez HAKSIU; 41305.

    Zostaw komentarz:


  • xerxes1212
    odpowiedział(a)
    Witam. Mam pytanie z innej strony, a mianowicie jaki max wymiar mozna wlożyć głośnik w przednie drzwi do O2? Czy 20cm sie zmieszczą?

    Zostaw komentarz:


  • koleś
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez wojtekwojtek Zobacz wpis
    Ja zalozylem glosniki w tylnych drzwiach sam nie mialem pociagnietych kabli ale mozna to bez problemu samemu zrobic tylko checi.

    Mógłbyś to jeszcze raz napisać używając przecinków i klawisza Alt? Na pewno go masz. Jest obok klawisza spacji.

    Zostaw komentarz:


  • wojtekwojtek
    odpowiedział(a)
    Ja zalozylem glosniki w tylnych drzwiach sam nie mialem pociagnietych kabli ale mozna to bez problemu samemu zrobic tylko checi.

    Zostaw komentarz:

Pracuję...